Indywidualne Mistrzostwa w Wędkarstwie Spławikowym PZW Kielce 2017

Mistrzostwa w Wędkarstwie Spławikowym

Dnia 28 maja 2017 na Zbiorniku Retencyjnym “Małoszówka” w Kazimierzy wielkiej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Wędkarstwie Spławikowym Okręgu PZW Kielece. Nad Kazimierskim Zbiornikiem o godz. 8 rano zebrało się aż 80 zawodników z okręgu Kieleckiego. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach – kadeci, juniorzy, U25, kobiet oraz seniorzy.

Już o poranku zawodników przywitało ostre słońce, które zapowiadało dobrą pogodę na resztę dnia. Po szybkim rozpoczęciu, losowaniu oraz odprawie zawodnicy wyruszyli na swoje stanowiska. Jak wiadomo – “losowanie ma znaczenie”, dlatego jedni byli bardziej zadowoleni a drudzy mniej. Rozłożenie stanowiska, przygotowanie zanęty, zestawów, łowiska zajęło wędkarzom 2 godziny. Po nęceniu zaczęła się prawdziwa “Kielecka” rywalizacja. Żerowanie ryb było średnie, dlatego każdy szczegół miał znaczenie. Głównie łowiono płocie, jazie, okonie oraz karasie. Ładne Jazie stanowiły istotny “bonus” który decydował o zwycięstwie, lecz nie można również zapomnieć o Karasiach które też potrafiły znacząco podnieść wynik.

Kazimierskie Koło “Małoszówka” reprezentowało 4 zawodników. Zawody trwały 4 godziny, tylko juniorzy i kadeci swoje zmagania zakończyli po trzech godzinach. Najwyższy wynik podczas zawodów osiągnął Tomasz Krawczuk z Kazimierskiego Koła “Małoszówka”  – 4,5 kg. Reszta wyników oscylowała w granicy 2-3 kilogramów. Była to pierwsza tura mistrzostwa, kolejna odbywa się również na Kazimierski zbiorniku 4 czerwca.

Przygotowaniem łowiska, stanowisk, oraz ogólną organizacją zawodów zajęło się nowo powstałe koło “Małoszówka”. Bezdyskusyjnie organizacja była na wysokim poziomie. Tak trzymać !