Rybomania Sosnowiec 2017

Rybomania Sosnowiec 2017

Największe Targi Wędkarskie na południu Polski

Już od 2 lat na południu polski odbywają się targi wędkarskie – Rybomania. W dniach 24-26 marca hala Expo Silesia w Sosnowcu zapełniła się wystawcami oraz pasjonatami wędkarstwa. Wśród wystawców można było znaleźć zarówno producentów sprzętu wędkarskiego, jak również stoiska sklepów wędkarskich.  W tym roku zdecydowanie mniej było producentów. Z racji tego że Zagłębie i Śląsk słyną z wędkarstwa karpiowego, można było zobaczyć wiele stoisk z karpiowym asortymentem. Jeżeli chodzi o spinning i muchę – było zdecydowanie gorzej. Co ciekawe na targach coraz więcej było stanowisk związanych z wędkarstwem sumowym.

Fundacja Ratuj Ryby

Pierwsze stanowisko, które odwiedziliśmy to Fundacja Ratuj Ryby. Fundacja ta zajmuje się edukacją ekologiczną i propagowaniem zdrowego trybu życia oraz świadomego, zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych. Pod Patronatem Instytutu Rybactwa Śródlądowego członkowie fundacji główny nacisk stawiamy na kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży z zakresu ichtiologii, ekologii ekosystemów wodnych, oraz roli człowieka, jako naczelnego gatunku odpowiedzialnego za teraźniejszość i przyszłość. W tym roku Fundacja realizuje swój program miliard sandaczy dla warty. Celem tego programu jest zarybianie warty sandaczem oraz monitorowanie jego żerowania i zachowań. My pomogliśmy i mamy swojego sandacza 🙂 Zapraszamy więc do tej szczytnej akcji i wspierania naszych polskich rzek.  Więcej na – http://www.ratujryby.pl

Traper (nowy brand muchowy)

Kolejne stanowisko to nowy brand muchowy firmy Traper. Rozmawialiśmy z właścicielem firmy Panem Jarosławem Smorczewskim, który przybliżył nam nowy asortyment muchowy. W nasze oko wpadły świetnie wykonane podbieraki. Na stoisku również można było zakupić wysokiej jakości odzież wędkarską, kołowrotki muchowe oraz wędziska.

Michał Jandura

Kolejną osobą, z którą rozmawialiśmy jest Michał Jandura, łowca dwóch głowacic podczas XXIII Międzynarodowego Pucharu Głowatki. Michał jest również organizatorem prestiżowych zawodów pod nazwą Podhalański Puchar Sandacza. W tym roku w dniach 29 września- 1 października, 44 teamy będą walczyć na zbiorniku Czorsztyn o miejsca na podium. Michał zdradził nam że zapisy trwały tylko 3 godziny! To będzie naprawdę dobra impreza.

 

Mussaga

Na stanowisku firmy Mussaga rozmawialiśmy z Panem Arkadiuszem Łowieckim, który przedstawił nam nowe główki jigowe o nazwie Hanibal, które poprzez zastosowanie specjalnego systemu doskonale trzymają nawet pogryzione, stare gumy. Jest to doskonały patent by zachować swoje gumowe “perełki” na haku ciut dłużej. Firma Mussaga słynie z dobrej jakości główek jigowych, produkują zarówno te tradycyjne, jak i Hanibale w różnych gramaturach.

Deeper

Firmę Deeper nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten znany producent echosond z Litwy, przedstawił nam dwa modele Deeper Pro oraz Deeper Pro+, które pomagają wędkarzom zlokalizować ryby. Dzięki aplikacji na smartfony możemy w czasie rzeczywistym podglądać co dzieje się pod wodą. Ciekawy gadżet, który jest doskonałym narzędziem do lokalizacji ryb, sprawdzenia struktury dna, głębokości czy choćby temperatury wody.

Gunki

Kolejne stanowisko to firma Gunki. Rozmawialiśmy z Bartoszem Mizerą na temat nowości. Wśród asortymentu tej firmy warto wyróżnić nową gumę Nitro. Firma Gunki posiada również ciekawą propozycję wędzisk spinningowych.

Stepanow Fishing

Ostatnie stanowisko, które odwiedziliśmy to firma Stepanow Fishing. Krzysztof Stepanow właściciel tej firmy to znany producent doskonałych przynęt kleniowo- jaziowych. Krzysiek zajmuje się również dystrybucją marek Crazy Fish (przynęty spinnigowe), Favorite (wędziska spinningowe) oraz Vanfook (haki). Wśród nowości można wyróżnić doskonałą gumową imitację ważki. Warto również zapoznać się z ofertą wędzisk firmy Favorite tj. Blue Bird czy Balance.

Relacja wideo