Test Konger World Champion Dancer

Test Konger World Champion Dancer

Dane techniczne:

  • Długość 270
  • Długość transportowa 139
  • Ciężar wyrzutu 3-14 gram

Materiały wykonania:

  • blank grafit IM7
  • przelotki SIC
  • uchwyt DPS
  • rękojeść korek klasy AA plus gumowa stopka na końcu rękojeści
  • oczko do zaczepiania przynęt.

Wędzisko Konger Dancer przeznaczone jest, do łowienia przynętami o gramaturze 3-14 gram, jeśli chodzi o dolną granicę- jest bardzo dobrze trafiona. Kij z powodzeniem obsłuży nam małe obrotówki, wahadłówki, woblery i gumy. Jeśli chodzi o górną granicę, to myślę, że jest trochę na wyrost — jak dla mnie realny ciężar to jakieś 11 gram. Oczywiście można próbować ciężej, ale wtedy blank zaczyna gasnąć.

Akcja

Akcja wędki ma charakterystykę pół paraboli. Moim zdaniem świetnie nadaje się do łowienia średnimi i małymi woblerami. Niestety blank z grafitu IM7 jest trochę szybszy i twardszy od starej IM6,która dla mnie była rewelacyjna i miała bardziej paraboliczną akcję.

Zastosowanie

Ryby, do których łowienia najczęściej używam tej wędki to klenie, jazie,okonie czasem zdarzy się przyłów szczupaka lub bolenia. Przy dużym zapasie mocy w dolniku spokojnie dacie sobie radę z przyłowami większych ryb.

Wykonanie

Wykonanie wędziska jest bardzo przyzwoite. Dobrej jakości uchwyt DPS, korkowa rękojeść (korek klasy AA), bardzo przydatna gumowa stopka i równie przydatny zaczep na przynęty. Wędka posiada lakierowany blank z karbonową wstawką i czytelnym opisem. Do tego dochodzą dość dobrze zamocowane przelotki SIC bez nadlewek lakieru na omotkach. Wszystko to tworzy dobrą wędkę w klasycznym stylu.

 

Wady

Jeśli chodzi o wady i mankamenty tej wędki — będę bazował na przykładzie własnego kija, który użytkuje od kilku lat. Po pierwsze bardzo często wysypuje się szpachla z korka i powstają nieestetyczne dziury. Lakierowany blank ma tendencje do zarysowań czasem również lakier przy stopkach przelotek lubi lekko prysnąć. Jak dla mnie zbyt sztywna jest pierwsza sekcja wędki.

Cena

Jeśli chodzi o cenę, to w granicach 300 PLN porównując ją do jakości- mogłoby być minimalnie lepiej. Producent mógłby użyć trochę lepszych komponentów, bo konkurencja w tej kwocie je oferuje. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to produkcja Koreańska, a nie Chińska lub Malezyjska to cena jest do przyjęcia.

Podsumowanie

Dość dobrze złożona wędka zrobiona z przyzwoitych komponentów o bardzo szerokim zastosowaniu, która ma minimalne wady i jest trochę przeceniona,ale ogólnie myślę, że kij godny polecenia.

Pozdrawiam,

Adam Błaszkiewicz